Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terra 2.0 Ağının Token’ı LUNA 30 Dolara Ulaştı

Terra 2.0 mainnet’i bugün saat 9 sularında resmen blok üretimine başladı.

Terra CEO’sunun yapmış olduğu öneri topluluk tarafından kabul edildi ve yeni LUNA piyasaya çıkmaya başladı.

LUNA bugün bazı kripto para borsalarında işleme başladı. Şu anda en yüksek hacim 17 milyon dolar ile Meksika merkezli kripto para borsası MEXC‘de oluşurken en düşük hacim OKX‘te bulunuyor.

An itibariyle ByBit, MEXC, KuCoin, Biture, Kraken ve OKX’te işlem gören LUNA ,henüz Binance, FTX ve Huobi‘de listelenmedi.

MEXC borsasında 19.5 dolara ulaşan LUNA, ByBit ve Biture borsalarında 30 dolara kadar yükseliş gösterdi. CoinMarketCap verilerine göre 1 milyar arzı bulunan kripto paranın, mevcut olarak 210 milyon adeti dolaşımda bulunuyor.

Yazım esnasında ulaştığı en yüksek seciyeden yaklaşık %80 düşerek 6,8 dolardan işlem gören LUNA’nın piyasa değeri şu an 1.4 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor.

Sosyal medyadaki kripto para analistleri ve yorumcuları yeni LUNA’nın piyasaya sürülmesine oldukça tepkili. Yorumcular, bu şekilde önceki mağduriyetin çözülmeyeceğini düşünüyor.

Yeni LUNA’nın da fiyat olarak çökeceğini düşünen kesim çok fazlayken bu kripto paranın LUNA Classic’in en yüksek seviyesi olan 120 dolara ulaşacağını düşünen bir kesim de bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!