Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terra Kurucu Ortağı Suçu Do Kwon’a Yıktı: LUNA Çöküşünün Sorumlusu O!

Terra’nın (LUNA) kurucularından Daniel Shin, LUNA ve UST çöküşünün suçunu Do Kwon’a yıktı.

Güney Kore haber platformu Munawa Broadcasting Co’nun aktarımına göre kısa süre önce Güney Kore’nin başkenti Seul’de mahkeme karşısına çıkan Terra’nın kurucu ortağı Daniel Shin, LUNA ve UST çöküşü konusunda Do Kwon’u suçladı. Çöküş sürecine kendisinin dahil olmadığını savunan Shin, yaşanan olaylardan iki yıl önce şirketten ayrıldığını yineledi.

Güney Koreli yetkililer geçtiğimiz nisan ayında Shin’i milyarlarca dolarlık kripto para çöküşünün bir parçası olmak ve sermaye piyasaları yasasını ihlal etmekle suçlamıştı. Avukatı nisan ayında yaptığı açıklamada Shin’in LUNA’nın çöküşünden iki yıl önce şirketten ayrıldığını belirtmişti.

Avukat en son duruşmada yaptığı savunmada ilk savunmasına benzer oldu:

LUNA ve UST çöküşünün nedeni, Anchor Protokolünün CEO Kwon tarafından mantıksız bir şekilde yönetilmesi ve dış saldırılardı. Bunun Shin ile hiçbir ilgisi yok. Shin ve Kwon arasındaki ikili ilişki 2020 yılında sona ermişti.

Daniel Shin, Güney Kore’deki davasının ön duruşmasına katılmamış ve ekim başında Güney Kore meclisine yazılı mazeret göndererek oturuma katılmayacağını açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!