Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terraform Labs ve Do Kwon SEC ile Anlaştı: LUNA Altcoinlerinde Ani Yükseliş Var!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon ve Terraform ile prensipte anlaştı.

Son mahkeme kayıtlarına göre Terraform Labs ve kurucu Do Kwon, SEC ile “prensipte anlaşmaya vardı”. Söz konusu anlaşma, 29 Mayıs Çarşamba günü kayıt dışı olarak gerçekleştirilen bir tele konferans aracılığıyla sağlandı.

Bu anlaşmaya paralel olarak, daha önceden planlanan bir oturum mahkeme tarafından iptal edildi. Mahkeme, tarafların 12 Haziran 2024 tarihine kadar uzlaşma ile tutarlı bir nihai karar önerisini destekleyen belgeler sunması gerektiğini kaydetti:

Taraflar, 12/6/2024 tarihine kadar, uzlaşma ile tutarlı bir nihai karar önerisini destekleyen belgeleri sunmalıdır.

SEC, ilk olarak Şubat 2023’te Terraform Labs ve Kwon’u, bir yıl önce dramatik bir şekilde çöken algoritmik stablecoin UST üzerinden suçlamıştı. UST Mayıs 2022’de çökmüş ve 50 milyar dolardan fazla değer kaybına yol açmıştı.

Düzenleyici kurum Do Kwon’u dolandırıcılıktan suçlu bulmuş ve 5,3 milyar dolarlık para cezası talep etmişti. Fakat Terraform cephesi bu karara karşı çıkarak söz konusu cezanın abartı olduğunu dile getirmişti.

Haber akışının etkisiyle LUNC fiyatı kısa sürede %16 yükselerek 0,000131 dolara kadar tırmandı. LUNA ise %35’lik ani yükseliş performansıyla 0,825 doları gördü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!