verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tesla Bitcoin Sattığını Açıkladı: Dakikalar İçerisinde Büyük Düşüş

Elektrikli araç devi TESLA 2022 yılının ikinci çeyreğine dair finansal raporlarını paylaştı. Şirketin 2. çeyrekte net dijital varlıklarında %75’lik bir düşüş görüldü.

Ünlü yatırımcı Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, 20 Temmuz tarihinde yatırımcı ilişkileri sitesinden 2022 yılı ikinci çeyreğine ait finansal raporlarını paylaştı. Şirket ikinci çeyrek raporunda 936 milyon dolarlık dijital varlık satışı gerçekleştirdiği açıkladı.

Kripto para sektöründe dijital varlıklara ilgisiyle bilinen Elon Musk, 31 Aralık tarihinde ABD Borsa ve Menkul Kıymetler kurumu SEC’e yaptığı bildirimde şirketin yaklaşık 1.99 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) rezervi olduğunu açıklamıştı. O dönem Bitcoin’in değeri göz önünde bulundurulduğunda bu yaklaşık 47.400 Bitcoin’e denk bir rezervin varlığına işaret ediyordu.

20 Temmuz tarihinde yayınlanan ikinci üç aylık finansal raporlarda Tesla’nın net dijital varlık değeri 1 milyar 43 milyon dolar düşerek 218 milyon olarak açıklandı. Şirket dijital varlıkların satışından kaynaklanan geliri ise 936 milyon dolar olarak hesaplarına yansıttı.

Elon Musk, geçtiğimiz mayıs ayında Bitcoin alımlarını durdurduğunu ifade ederek düşüşün mimarı olmuştu. Tesla’nın satış haberinden sonra Bitcoin (BTC) %2,57’lik bir düşüş yaşadı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!