Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tether CEO’su Bitcoin’i Eşsiz Kılan Şeyi Açıkladı, Memecoinleri Yorumladı

Tether CEO’su Paolo Ardoino, Bitcoin’i (BTC) diğer kripto paralardan ayıran özelliği açıkladı.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, Bitcoin’in geri kalan 14 binden fazla kripto paranın aksine merkeziyetsiz olduğunu ve bu bakımdan eşsiz olduğunu söyledi. Paolo Ardoino, diğer kripto paraların daha merkezi olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ve kesinlik

Prag’daki Bitcoin konferansında konuşan Ardoino, “Bitcoin, değiştirilemeyen bir matematik tarafından yönetilen para birimlerinin tek örneğidir” dedi.

“Diğer para birimlerinde her ay gelip geçen geliştiriciler görüyorsunuz. Yeni bir yazılım yayımlıyorlar, enflasyonist olsun, deflasyonist olsun, para politikasını değiştiriyorlar ve bir şeyleri değiştirmeye devam ediyorlar” yorumunu yaptı.

Bitcoin’in arzının 21 milyon ile kesin bir şekilde sınırlandırıldığını vurgulayan Tether CEO’su, “Bitcoin’in olayı kesinliktir. O, sürekli işleyen bir saat gibi. Konu durdurulamayan ürünler ya da merkeziyetsizlik olduğu zaman geriye sadece Bitcoin kalıyor” dedi.

Memecoin yorumu

Ethereum ve Solana ekosistemlerindeki memecoin pazarı, bu yıl milyarlarca dolar değerinde büyüme kaydetti. Bazı kripto para uzmanları, memecoinlerin sektöre bir faydasının olmadığını savunuyor.

Bitcoin ile memecoinlerin “spektrumun iki zıt ucunda olduğunu” söyleyen Tether CEO’su, “memecoinleri sevmediğini” söyledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!