Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Trump’ın FED Adayı, Dijital Doları Mı Savunuyor?

ABD Başkanı Trump’ın, Federal Rezerv Başkanı Adayı olan Judy Shelton, kripto para sektörünü ve merkez bankalarının dijital para geliştirmelerini tamamen değiştirebilir.

Shelton, Perşembe günü yapılan bir senato duruşmasında dijital dolar hakkında geleceğe yönelik ipuçları taşıyan önemli açıklamalarda bulundu. Shelton, dijital doların ilerleyen yıllarda USD’nin küresel ticaretteki egemenliğini tescilleyebileceğini ve koruyabileceğini düşündüğünü ifade etti.

Rakip ülkelerin dolara bir alternatif üretmek için çok titiz çalıştığını belirten Shelton, USD’nin şu an için egemen para birimi olmasına güvenmenin yeterli olmayacağını vurguladı. Shelton eğer gerçekten de FED Başkanı seçilebilirse, ABD’nin dijital dolar çalışmalarının hız kazandığını görebiliriz.

Çin  4 yılı aşkın bir süredir Dijital Yuan üzerinde çalışıyor ve uzmanlar bu sene içerisinde bunun ilk örneklerini görebileceğimizi belirtiyorlar. ABD’nin kullanabileceği bir diğer alternatif ise Libra olarak biliniyor ve Libra’ya regülatörler tarafından izin verilmesi de Çin’ê rakip olabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment