Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türk Kripto Para Borsasında Galatasaray Fan Token 52 Liradan 6 Kuruşa Düştü: 800x Fiyat Farkı!

Türkiye merkezli kripto para borsası Icrypex’de meydana gelen bir hata nedeniyle Galatasaray Fan Token (GAL) fiyatı neredeyse sıfırlandı. 

Icrypex’de yer alan Galatasaray Fan Token fiyatı TSİ saat 16.40 sularında 52 TL’den 0,065 TL’ye düştü. Ancak olayın yaşandığı esnada CoinGecko verilerine göre GAL, diğer borsalarda 800x daha yüksek fiyat olan 52,8 TL’den işlem görüyordu.

Sorunun kaynağı net olarak bilinmezken problemin, alım-satım dengesini sağlayan botlarda meydana gelen bir hata nedeniyle olduğu düşünülüyor.

GAL/TRY işlem çiftinde mevcut durumda alım-satım yapmak isteyen kullanıcılar, “şu anda gerçekleştirilemiyor” hatası alıyor. Öte yandan 16.40 ile 17.04 arasında kullanıcıların alım yapabildiği görünüyor. Bu süreçte toplamda 125 bin GAL hacmi döndüğü de borsadan alınan veriler arasında yer alıyor.

Icrypex’in bu süreçte satın alan kullanıcı hesaplarını bloke ettiği belirtiliyor. Haberin yazıldığı esnada, fiyatın hala 0,171 TL’den olduğu ancak 50 TL’ye kadar herhangi bir satış emrinin olmadığı görünüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!