verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Yerli Metaverse Projesi ile Anlamlı İş Birliği

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve yerli metaverse projesi GoArt, şubat ayının başında yaşanan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlar için bir araya geldi.

TFF ve GoArt deprem felaketinin yaralarını sarmak amacıyla iş birliği sağladığını duyurdu. İş birliği kapsamında, 2017’den beri faaliyet gösteren GoArt ekibi tarafından özel olarak oluşturulacak metaverse evreninden elde edilen tüm gelirler TFF tarafından yürütülen “Omuz Omuza” kampanyasına aktarılacak.

Kullanıcılar, TFF Omuz Omuza Sahası adı verilen metaverse ortamına erişerek kendi avatarlarıyla penaltı yarışmalarına katılacaklar ve omuz omuza projesine bu şekilde destek olacaklar. Metaverse evreni içerisindeki penaltılara katılan kullanıcılar orada elde ettikleri puanlarla ödül alanına giderek ödüller kazanmak için çekiliş hakkı elde edecekler.

Yeterli puanla çekiliş alanından bilet alan bütün kullanıcılar imzalı formalar, şampiyonlar ligi maç biletleri gibi birbirinden özel ödülleri kazanma şansını yakalayacaklar. Kullanıcılar GoArt uygulamasından ücretsiz şekilde avatarlarını oluşturup oyuna giriş yaparak ve ücretsiz olarak sunulan 10 adet futbol topu ile söz konusu penaltı yarışmalarına katılabilirler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, metaverse evreninin detaylarına dair şu ifadelere yer verdi:

Bu meteverse içerisinde bir TFF müzesi olacak. Depremde hayatını kaybeden futbol ailemizin çok değerli üyelerinin her birinin adının yer aldığı 6 Şubat anıtı, omuz omuza sahası ve ödüllerin sergilendiği bir alan bulunuyor. Kullanıcılar sanal ortamda müzeyi gezerek farklı bir deneyim yaşayabilecekler.

GoArt metaverse CEO’su Burak Soylu, büyük bir vizyonla yaklaştıkları metaverse projesine dair demecinde şunları söyledi:

TFF ile yapılan bu iş birliği çok önemli bir teknolojik adımlama oldu. Bu iş birliği sayesinde TFF Web3 teknolojisine giriş yapmış bulunuyor. Bu metaverse ile futbol tarihine dair bir müzeyi, depremde hayatını kaybedenlerin isminin zikredildiği bir deprem anıtı görebilecek ve yarışmalara katılarak projemize destek olabileceksiniz.

Omuz Omuza kampanyası kapsamında şimdiye kadar toplanan bağışlar sayesinde 4 bin konteynır alındı ve mayıs ayının ilk haftalarında deprem zedelere teslim edilecek. Kampanya 15 Haziran‘a kadar devam edecek. 2017 den beri faaliyet gösteren GoArt, dünyanın ilk metaverse kentini Elazığ Harput‘ta kurdu ve bu proje ile dünya çapında ödüller kazandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!