Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Ekonomist Bitcoin Yükselişine Gölge Düşürdü: Kötü Sonuçlanabilir!

“Altın Böcek” lakaplı ünlü ekonomist Peter Schiff, spot Bitcoin ETF beklentisinin fiyatlanmış olabileceğini ve önümüzdeki süreçte bir satış dalgasının yaşanabileceğini ima etti.

Peter Schiff 24 Ekim tarihinde yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çekti. Bitcoin’in saatler önceki yükselişi sırasında önemli açıklamalarda bulunan analist, yükselişin dinamiklerine odaklandı.

Schiff, spekülatörlerin Bitcoin alımlarına devam ettiklerini çünkü diğer spekülatörlerin de ETF onayı beklentisiyle Bitcoin alacağını düşündüklerini öne sürdü. Bununla birlikte kısa süre sonra, satın almayı bekleyenlerden çok satmayı bekleyenlerin ağırlıkta olduğunun anlaşılacağını vurguladı:

Spekülatörler şu anda Bitcoin alıyor çünkü diğer spekülatörlerin söylentilerle birlikte spot Bitcoin ETF alacaklarını düşünüyorlar. Yakında, satın almayı bekleyenlerden çok satmayı bekleyen spekülatörlerin olduğunu keşfedecekler!

Deneyimli isim, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanma ihtimalinin fiyatlanmış olabileceğini ifade ederken olası bir ret durumunda satış dalgasının ciddi olabileceğini söyledi:

Spekülatörler GBTC’in ETF’ye dönüşmesinin SEC tarafından onaylanacağına dair beklentilerle hareket ederken Bitcoin şu anda 35 bin dolardan işlem görüyor. Eğer ETF onaylanmadan önce satış yapmazlarsa bu durum yükselişin zirvesini işaret edebilir. Eğer ETF reddedilirse satış dalgası derinleşebilir.

Bitcoin, BlackRock’ın iShares spot Bitcoin ETF’i ABD’nin en büyük borsası Nasdaq’da işlemlerin gerçekleşmesinden sorumlu DTCC‘de listelenmesiyle kısa sürede büyük bir yükselişe tanıklık etti. Bazı piyasa analsitleri yükselişin devam edebileceğini düşünürken diğerleri ise Peter Schiff gibi tüm bu beklentinin fiyatlanmış olabileceğini savunuyor.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %13 civarında yükselen Bitcoin, yazım esnasında 34.430 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!