Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Ekonomistten Bitcoin İçin Şaşırtan 4 Haneli Fiyat Tahmini

“Altın Böcek” lakaplı ünlü ekonomist Peter Schiff, Bitcoin’in (BTC) 3.800 dolara düşebileceğini ifade eden gönderisiyle dikkat çekti.

Peter Schiff sosyal medya üzerinden yakın tarihte paylaştığı bir gönderi ile kripto topluluğunun gündemine oturdu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor‘ın bir gönderisini yanıtlayan Schiff, Bitcoin’in 4 bin doların altına düşeceğini öne sürdü. Saylor tarafından “Bitcoin kazananlar içindir” ifadeleriyle paylaşılan ve altın, gümüş, Nasdaq gibi yatırım araçları ile Bitcoin’i kıyaslayan bu gönderiye Schiff’in ilk yanıtı “Şirketin milyarlarca dolar kaybettiğinde ne olacak?” şeklinde oldu:

Şirket, satın aldığı Bitcoinler yüzünden milyarlarca dolar kaybettiğinde bunun MSTR hissedarları için ne önemi var? MSTR, bunun yerine altın satın almış olsaydı bugün çok daha güçlü bir mali durumda olurdu.

Saylor, söz konusu yoruma yanıt vermezken bir kullanıcının Schiff’in 2018 yılındaki başarısız Bitcoin tahminini içeren bir gönderiyi yanıt olarak paylaşması tartışmayı alevlendirdi. Schiff kullanıcı tarafından paylaşılan söz konusu gönderide, yatırımcılara 3,800 dolardan Bitcoin almamaları gerektiğini çünkü 750 dolara düşme ihtimalinin olduğunu yazmıştı.

Kullanıcının bu gönderiyi seneler sonra göz önüne çıkarmasına karşı koyamayan Schiff, yanıtında şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin tekrar 3.800 doların altına düştüğünde bu tweet ile ne yapacaksınız?

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!