Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Trader Bitcoin Kilit Seviyede Dedi, Umut Verdi: Buradan 3 Kez Yükseliş Geldi!

TrendSpider LLC’nin Başkan Yardımcısı ve ünlü trader Jake Wujastyk, Bitcoin’in (BTC) geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşte önemli bir destek seviyesi üzerinde tutunduğunu ifade etti.

Jake Wujastyk 23 Ağustos tarihinde paylaştığı gönderide, kripto paralarda geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşü işaret ederek Bitcoin’in önemli bir destek seviyesi üzerinde tutunduğunu dile getirdi. Wujastyk, Bitcoin fiyatının 2022 yılının Kasım ayından beri süregelen hacim ağırlıklı ortalama fiyat (VWAP) göstergesine gerilediğini belirtti.

Wujastyk yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin, Kasım 2022 VWAP bölgesinde tutunmaya devam ediyor.

Resim

Geçtiğimiz yılın kasım ayında kripto para borsası FTX’in yaşadığı iflas sonrası büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin, 15.500 dolar seviyelerine gerilemişti. Bitcoin o dönemden bu yana 4. defa Kasım 2022 baz alınan VWAP göstergesinin destek seviyesine temas etti.

Bitcoin ilk temasta yükselişi başlatırken 16.550 dolar seviyelerinde %50‘den fazla artarak 26 bin doları aşmıştı. Ardından 2. temasta da %58‘in üzerinde yükselen Bitcoin, 19.570 dolar seviyelerinden 31.030 dolara ulaşmıştı. Bitcoin ayrıca yaşanan 3. temasta 24.750 dolardan %30‘a yakın yükselerek son zamanların en yüksek seviyesi olan 31.800 dolara erişmişti. Bitcoin’in geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüş sonrasında tekrar bu seviyeye gelmesi yukarı yönlü bir hareketin daha başlangıcı olarak yorumlanıyor.

Söz konusu göstergenin seviyesi Bitcoin değerinin toplam işlem hacmine oranıyla ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda bu gösterge bir destek seviyesi olarak çalışmaktadır.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüş sonrası son dönemde sık sık geçmiş veriler ile karşılaştırılıyor. Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda, yaşanan düşüşün boğa öncesi son çöküş olduğunu ima ederek Bitcoin’in önceki halving (yarılanma) döngülerinde olduğu gibi yine destek seviyesinin altına düştüğünü söylemişti.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!