Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Yatırımcı Bitcoin Planından Bahsetti: Halving Sonrası Bekleneni Yaşıyoruz!

Kripto para sektörünün en ünlü yatırımcıları arasında yer alan Anthony Pompliano, kripto para piyasasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anthony Pompliano kısa süre önce CNBC’nin Squawk Box programına katılarak kripto paralar hakkında konuştu.

Kısa vadeli bakıldığında her ne kadar çalkantılı görünse de Bitcoin’in yıl başından bu yana büyümeye devam ettiğini belirten yatırımcı, son halivnge ilişkin fiyat hareketinin de beklendiği şekilde gerçekleştiğini savundu.

Tarihsel olarak bakıldığında Bitcoin’in yarılanma öncesinde %19-20 yükseldiğini fakat yarılanmadan sonraki aylarda %1-2’lik banda sıkışık kaldığını dile getiren Pompliano, yatırımcıları orta vadeli düşünmeye davet etti.

Önümüzdeki süreçte yükseliş dalgasının devam edeceğine dair inancını yineleyerek geleceğe yönelik beklentilerinin her zamankinden güçlü olduğunu vurguladı.

Ek olarak Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasının tüm zamanların en yüksek seviyeye ulaştığını belirten deneyimli isim, GBTC’nin de 78 gün sonra ilk defa net giriş gördüğünü dile getirdi.

Bitcoin’in bir önceki yarılanmadan bu yana %800 yükseliş sergilediğine işaret ederek uzun vadeli yatırımcıların daima kazandığını vurguladı. Buna karşılık son 5 yıldır altın yatırımı olanların alım güçlerinin dramatik bir şekilde eridiğini söyledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!