Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Yatırımcıya Göre Bitcoin ETF Onayı Altcoinler İçin Yüzde 20 Düşüşe Yol Açabilir!

Crypto Banter’ın kurucusu ve yatırımcı Ran Neuner, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayının özellikle altcoinler için haber sat niteliği taşıyabileceğini belirtti.

Kripto para piyasası spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayını beklerken deneyimli isim Ran Neuner’den kısa süre önce endişelendiren açıklamalar geldi. Neuner, piyasanın çoktan spot Bitcoin ETF haberini fiyatladığını ve onayın gelmesiyle birlikte ciddi düşüler yaşanabileceğini savundu:

Piyasa size ETF onayının altcoinler için bir “haberi sat” vakası olacağını söylüyor. Onaylanma olasılığı %99’un üzerinde ve altcoinler çok zayıf. Bu, 203 gündür piyasayı hareketlendiren ETF ticaretinin artık sona erdiğinin açık bir sinyali. Muhtemelen bir %20’lik bir düşüş göreceğiz ve ardından bir sonraki ayağa geçeceğiz.

Son günlerde yükselişlerin zayıflamasını işaret eden Neuner, bunun sebebi olarak yaklaşık 200 gündür ETF haberiyle süregelen dalganın güçsüzleşmesinden kaynakladığını vurguladı. Kurucuya göre ETF onayına günler kala piyasanın yakıtı tükenmeye çok yaklaştı. ETF onayının ardından %20’lik bir düşüş bekleyen Neuner, ardından piyasanın canlanabileceğini ima etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu hafta içerisinde spot Bitcoin ETF başvurularını onaylaması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!