Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzman Analist Bitcoin’de Boğa Bayrağı Açıldı Dedi: Artık Hedef 38 Bin Dolar!

Yatırım firması Valkyrie Investments’ın eski analisti Josh Olszewicz, Bitcoin (BTC) için dikkat çeken bir teknik analiz paylaştı.

Analist Josh Olszewicz, 29 Ekim tarihli sosyal medya paylaşımında Bitcoin’in mevcut durumunu değerlendirdi. Bitcoin’in 4 saatlik grafiğinde önemli bir bayrak formasyonunun oluştuğunu belirten analist, olası bir kırılımda 38 bin doların ilk hedef olacağını söyledi.

Bayrak formasyonunun iç yapısında Adam-Eve ve ters omuz baş omuz göstergelerinin olduğunu belirten Olszewicz, bu tür bir yapının düşmemeye kararlı finansal enstrümanlarda görüldüğünü ima etti:

Burada yüksek ve sıkı bir bayrak aranıyor, çıkış hedefi 38 bin dolar seviyesine doğru olacaktır. Bayrağın içinde A&E ve iH&S göstergeleri mevcut. Yani piyasanın çökmeyi reddettiğine dair net kanıtlarımız var.

Öte yandan analist, fiyatta bir Lower Low (LL) görülmesi durumunda yani şimdiye kadar bayrak içerisinde görülmüş en düşük seviyenin altında bir kapanış gelmesi durumunda bu formasyonun gücünü kaybedeceğini belirtti. Bayrağın dip seviyesi ortalama 33.200-33.300 dolar olarak baz alınırsa, analistin yorumuna göre bu seviyelerin altında bir 4 saatlik kapanışın düşüşü tetikleme ihtimali bulunuyor.

Analist ayrıca bayrağın alt desteğinin fiyatı tutamaması halinde 31 bin dolar seviyesine doğru bir geri çekilmenin yaşanabileceğini vurguladı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %0,1 değer kaybeden Bitcoin, yazım esnasında 34.230 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!