Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vitalik Buterin Ethereum İçin Yüzde 33’lük Artış Önerisi Yayınladı!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, yaklaşık 3 yıldır değiştirilmeyen işlem ücretlerinin düzenlenmesine yönelik bir fikir ortaya attı.

Vitalik Buterin kısa süre önce Reddit üzerinde katıldığı bir AMA oturumunda, Ethereum işlem ücret limitinin %33 oranında artırılmasını önerdi.

Söz konusu limitin yaklaşık 3 yıldır sabit kaldığını ve artık bir değişikliğe gidilmesi gerektiğini savunan kurucu ortak, limiti 30 milyon seviyesinden 40 milyona taşımayı teklif etti. Buterin bu güncellemenin her bir Ethereum bloğunda daha fazla işlem yapılmasına olanak tanıyacanı vurguladı.

Oturuma katılan birçok kullanıcı Buterin’in bu teklifini desteklerken piyasanın önde gelen isimleri de konu hakkında yorumda bulundu.

Gnosis’in kurucu ortağı Martin Köppelmann, gaz limitinin artırılmasının düğümler (node) için operasyonel gereksinimleri daha da artıracağını ve muhtemelen daha fazla maliyet gerektireceğini öne sürdü.

Öte yandan Buterin’e destekçi bir tavır sergileyen Coinbase protokol lideri Jesse Pollak, bu adımın hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için faydalı olacağını dile getirdi:

Ethereum gaz limitinin 40-45 milyona çıkarılmasını güçlü bir şekilde destekliyorum. Ağ boşluğumuz var ve bu tüm taraflar için faydalı olacaktır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!