Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vitalik Buterin’den Ethereum Hesapları İçin Yeni Öneri

Ethereum’un kurucularından Vitalik Buterin, Ethereum ağındaki hesap soyutlama metodunu iyileştirmek için yeni bir öneride bulundu.

Vitalik Buterin, Sam Wilson, Ansgar Dietrichs ve Matt Garnett tarafından ortak şekilde hazırlanan EIP-7702 önerisinde sıradan Ethereum işlemlerinin bir işlem sırasında geçici olarak akıllı sözleşme cüzdanı gibi işlev göstermesini sağlayacak yeni bir işlem türü öngörülüyor. Buna göre cüzdanlar, işlem sonrasında eski hallerine geri dönüyor.

EIP-3074 tasarısına alternatif olarak geliştirilen EIP-7702, hesap soyutlaması bakımından daha geniş kapsamlı bir tasarı olan EIP-4337 ile de daha uyumlu çalışacak.

Ethereum topluluğu tarafından değerlendirilmeye başlayan EIP-7702, hesapların gelecekte ne şekilde soyutlanacağı bakımından önem taşıyor.

Hesap soyutlama metodu, Ethereum’daki sıradan cüzdanların akıllı sözleşme cüzdanı olarak kullanılmasını sağlar ve cüzdan şifrelerinin kurtarılması, başkalarının işlem ücretlerinin ödenmesi, tek seferde toplu işlem yapabilmek gibi imkanlar tanır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!