Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Web3 Altcoin’i Saldırıya Uğradı, İnternet Sitesini Kapattı: 200 Bin Dolarlık Kayıp!

Web3 kimlik bilgisi veri ağı Galxe (GAL) saldırıya uğrarken yüz binlerce dolarlık kullanıcı varlığı hackerlar tarafından ele geçirildi.

Kripto para kullanıcılarının sıklıkla ziyaret ettiği Galxe hacklendi. Siteye giren ve Web3 cüzdanı Metamask ile bağlantı kurup onay imzası veren kullanıcıların kripto paralarının çalındığı bildirildi.

Ekip tarafından 6 Ekim günü yapılan açıklamada, Galxe resmi web sitesinin kapatıldığı belirtilirken kullanıcılardan siteye bağlanmamaları ve etkileşime geçmemeleri istendi:

Topluluğun Dikkatine! Şu anda Galxe web sitesi kapalı ve sorunu gidermeye çalışıyoruz. Lütfen şimdilik cüzdanınızı Galxe’ye bağlamayın ve site üzerinde hiçbir işlem yapmayın. Sorun kısa sürede çözülecektir. Sabrınız için teşekkür ederiz!

Birçok Galxe kullanıcısı yaşanan bu hack olayının ikinci kez gerçekleştiğini ve platforma olan güvenlerini yitirdiklerine dair söylemde bulundu.

Ekip 7 Ekim tarihinde yaptığı son açıklamada, potansiyel kaybın 200 bin dolar civarında olabileceği belirtili:

Alan adımız saldırıya uğradı. Saldırganlar Dynadot hesabının kontrolünü geçici olarak ele geçirdi. 6 Ekim TSİ 19.00’de alan adı sahipliğini geri aldık ve Dynadot ile hesabın güvenlik korumasını sağladık. Ön değerlendirmeler, potansiyel olarak tehlikeye atılmış fon miktarının 200 bin dolar civarında veya daha az olduğunu gösteriyor. Saldırının detaylarını öğrenmek için kolluk kuvvetleriyle iletişime geçtik.

Yazım esnasında Galxe’nin resmi web sitesine DDOS güvenlik doğrulmasının ardından erişim sağlanabiliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!