Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yatırım Şirketi Uyardı: Bitcoin 50.000 Dolara Kadar Gerileyebilir

Yatırım firması QCP’nin analizine göre Bitcoin (BTC), bir süre boyunca yatay şekilde ilerleyebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı, son 24 saat içinde yaşanan düşüşle birlikte yeniden 61.000 doların altına düştü. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son yedi gün içerisinde %5,6 değer kaybetti.

Satış baskısı artıyor

QCP analistleri, 58.000-60.000 dolar seviyesinin Bitcoin’e yılın ikinci çeyreği boyunca sağlam bir destek sağladığını söyledi.

Ancak ikinci çeyrekten farklı olarak bu sefer piyasaya Mt. Gox kaynaklı coin girişi olacak. İflas eden Mt. Gox, Temmuz’dan itibaren milyarlarca dolar değerinde Bitcoin dağıtmaya başlayacak. Bunun yanı sıra, Alman hükümeti dahil olmak üzere birkaç hükümet, geçmişte el koymuş olduğu Bitcoinleri satmaya başladı.

50 bin dolara kadar düşebilir

QCP analistleri, “Bu sayıların muhtemelen abartıldığını ve piyasanın belli bir aralıkta yatay şekilde ilerleyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Ancak bu süreç içerisinde Bitcoin fiyatında büyük bir düşüş görülebilir. Analistler, “50 bin dolar seviyelerine doğru daha düşük seviyeleri test edebiliriz ama piyasa o bölgede güçlü bir destek bulacaktır” dedi.

QCP analistleri, Temmuz’un başında piyasaya girmesi beklenen Ethereum ETF’lerinin ve Solana için yapılan ETF başvurularının da olumlu olduğunu vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!