Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yatırım Uzmanına Göre Ethereum’un Onay Alması, Beklenenden Uzun Sürebilir

Finansal hizmet şirketi Valkyrie’nin yatırımdan sorumlu yöneticisi Steven McClurg’e göre spot Ethereum ETF’lerinin onaylanması, beklenenden uzun sürebilir.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock dahil olmak üzere birkaç şirket, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasıyla birlikte spot Ethereum ETF’si kurmak için başvuruda bulundu. Bazı analistler, SEC’nin bunları mayısa kadar onaylayabileceğini düşünüyor.

McClurg ise spot Ethereum ETF’lerinin piyasaya girmesinin bundan daha uzun süreceğini düşünüyor.

“Spot Bitcoin ETF’lerinin kurulması için hem regülatörler ile SEC hem de ihraççılar çok çalıştı. Bu yeni bir varlık sınıfı olduğu için öğrenecek çok şey var.” diyen McClurg, şunu ekledi:

“Bu yüzden bence SEC’nin böyle bir üründe kamunun nasıl aydınlatıldığını anlaması çok zaman alacak. Dolayısıyla işin bu kısmını anlamak bir yıl daha sürebilir.”

McClurg, bunların yanı sıra menkul kıymet olarak nitelendirilmemesi halinde XRP için de bir ETF kurulabileceğinden bahsetti.

ABD’deki bir mahkeme, geçtiğimiz aylarda bir karar alarak Ripple tarafından yapılan satışların bir kısmının menkul kıymet statüsünde olduğunu, bir kısmının ise olmadığını açıkladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!