Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yerel Halk Petro’nun Dolandırıcılık Olduğundan Emin!

Venezuela içerisindeki halk ve yerel esnaf, hükümet tarafından piyasaya sürülen kripto para birimi Petro‘nun bir dolandırıcılık olduğundan emin gözüküyor.

Venezuela merkezli bir medya platformu Tal Cual‘ın aktardığı bilgilere göre, yerel esnaf Petro’yu bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi reddediyor. Petro sözde devlet tarafından desteklense de, esnaf bunun karşılığının görülemediğini vurguladı.

İddialara göre Venezuela Merkez Bankası hiper-enflasyondan etkilenen Petro’nun itibari para karşılığını vermekte zorlanıyor veya bunu reddediyor. Bu da tüccarların Petro satmasını ya imkansız hale getiriyor ya da bunu oldukça zarar içeren bir eyleme dönüştürüyor.

Bolivar’da dükkanı olan Ocativa Paez Malave konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Enflasyon bakım veya diğer şeyler için beklemiyor. Esnafların ödeme yapılmadığında giderlerini karşılamalarına imkan yok. Petro kabul eden tek bir toptancı/tedarikçi bile yok.”

Petro kabul edip bunları direkt itibari paraya çevirenlerin de aynı gün içerisinde Merkez Bankasına gittiği belirtiliyor. Görünüşe göre Venezuela içerisinde Petro’nun durumu bir hayli karışık.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment