Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Filmdi Gerçek Oldu: ‘Zaman’ Artık Bir Para Birimi

2011 senesinde vizyona giren ve büyük ses getiren Zamana karşı” filmi “nasıl olduysa oldu, zaman artık para birimidiye başlıyorduAma zamanın bir para birimine nasıl dönüşeceği anlatılmıyordu!

İngiltere merkezli, çok uluslu bir girişim şirketi yıllar süren Ar-Ge çalışmaları sonucuBecaz”  adı altında bir proje geliştirdi. Şirket blockchain teknolojisini kullanarak zamanın bir para birimi olarak kullanılabilmesi fikrini gerçeğe dönüştürdü

Peki bu nasıl mümkün olabilir?

Becaz blockchain altyapısıyla geliştirilmiş, zamana bağlı bir kripto para birimidir. Becaz’da zaman hem ödeme hem yatırım aracı olarak kullanılıyor.  

Becaz zamanı paraya dönüştürmek için ‘’peer-to-peer’’ bir online eğitim platformu geliştirdi. Bu platformda Becaz koinlerin madenciliği, şirketin kendi geliştirdiği Proof of Time (PoT) konseptiyle, bilgi yoluylayapılır. Yani Becaz koinlerin madenciliği ekipman olmadan, doğal kaynakları israf etmeden ve gelir dağılımı adaletsizliği olmadan platformda bilgiyle kazanılabiliyor

Ayrıca şirket, Becaz’ın bir ICO veya IEO projesi olmadığını açıkladı. Toplam arzın 821,000,000 olduğu Becaz koinlerin sadece 100,000,000’ı yatırıma açıldı (bu miktardan daha fazlası satılmayacak). Becaz koinlerin büyük bir çoğunluğu ise ancak Becaz Learning platformunda bilgiile kazanılabilecek; böylece sadece parası olanlar değil, bilgisi olan insanlar da bu platformdan para kazanabilecekler ve Becaz koinlere yatırım yapabilecekler.   

Zamanı gerçekten bir varlığa dönüştürmek için insanların bir ödeme aracına, bir para birimine ihtiyacı vardı. Bu aşamada Becaz insanların harcadığı zamanın ve emeğin gerçek karşılığı olan kripto para birimini geliştirdi. Artık blockchain sektörüne ciddi şirketler real projelerle katılmaya başladı. Anlaşılan, şirketin zamana bağlı para birimi uzun süre konuşulacağa benziyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment