Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1,3 Trilyon Dolarlık Şirketin CEO’su, Hangi Kripto Paralara Yatırım Yaptığını Açıkladı

Franklin Templeton’ın CEO’su Jenny Johnson, Bitcoin, Ethereum ve birkaç diğer kripto paraya kişisel olarak yatırım yaptı.

Fortune’a konuşan Johnson, Bitcoin ve Ethereum’a ek olarak Uniswap (UNI) ve Sushi (SUSHI) tokenlarına yatırım yaptı.

Johnson, bunların “portföyünün genel olarak küçük” bir kısmını oluşturduğunu söyledi.

Johnson, nitelikli fikri tapulara (NFT) diğer dijital tokenlara kıyasla daha temkinli yaklaşıyor. Johnson, “Finansal getirisi olduğunu düşündüğüm şeylere yatırım yapma eğilimindeyim çünkü orada başarı şansınızın daha yüksek olduğunu düşünüyorum” dedi ve şunu ekledi:

“NFT’de sanat gibi bazı şeyler var ki eğer iki kişi onu seviyorsa onun için bir piyasa değeri bulabiliyor. Bunların her biri başarılı olmuyor, iyi olmuyor ama bazıları başarılı oluyor.”

1,3 trilyon dolarlık varlığı yöneten Franklin Templeton, spot Bitcoin borsa yatırım fonu kurmak için eylülde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) başvurmuştu.

ETF’lerle ilgili soruları yanıtlayan Johnson, fonların ne zaman onaylanacağı konusunda emin olmadığını ve regülatörlerin, en uygun yaklaşım tarzının hangisi olduğunu bulmaya çalıştığını söyledi.

Şimdiye dek BlackRock ve Fidelity gibi şirketler de ETF başvurusunda bulundu. Johnson, “Bitcoin’e bariz bir talep var ve ben, spot ETF’nin Bitcoin’e erişmek için daha iyi bir yol olduğuna inanıyorum” dedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!