Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1,4 Trilyon Dolar ile ABD’nin En Büyüğü Bitcoin’i Takibe Aldı ve 3 Ay Süre Verdi!

ABD’nin en büyük bağımsız brokerlerden biri olan LPL Financial Holdings, müşterilerine spot Bitcoin ETF’i sunabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Yönetimi altında 1,4 trilyon dolar barındıran LPL, 19.000’den fazla müşterisi için spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı.

Bloomberg tarafından sunulan habere göre konuya şimdilik çekimser yaklaşan dev şirket, değerlendirmelerin tamamlanması için en azıdan 3 aylık zamana ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Konu hakkında açıklamada bulunan LPL Varlık Yönetimi Çözümleri Başkan Yardımcısı Rob Pettman, spot Bitcoin ETF’lerinin piyasa kabiliyetlerini zaman içerisinde göreceklerini ve eğer güvenirlerse bu ürünleri yatırımcılarına sunacaklarını ifade etti:

Sadece piyasalarda nasıl çalıştıklarını görmek istiyoruz. Bunlar Yatırımcı ve finansal danışman için çok olumsuz bir deneyim olabilir. Ayrıca bizim gibi bir firma için operasyonel olarak bunu kolaylaştırmaya yardımcı olmak inanılmaz derecede maliyetlidir. ETF’lerin zaman içinde dayanıklı olduklarından, iyi bir yatırım tezi olduğundan emin olmak önemlidir. Nihayetinde bunları değerlendirirken normalde geldiğimiz pozisyon budur. Bunu zaman gösterecek.

Spot Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak tarihinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanmasıyla kurumsal yatırımcılar için önemli bir kapı açılmış oldu. Halihazırda BlackRock, VanEck ve Fidelity gibi trilyonlarca dolar yöneten finans devleri müşterilerine spot Bitcoin ETF hizmeti sunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!