Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

21Shares Orta Doğu’nun İlk Fiziksel Destekli Bitcoin (BTC) ETP’sini Nasdaq Dubai’de Listeledi

Kripto yatırım ürünü ihraççısı 21Shares, Orta Doğu’nun ilk fiziksel destekli Bitcoin (BTC) borsa yatırım ürününü (ETP) Nasdaq Dubai’de listeledi.

21Shares 12 Ekim tarihinde yaptığı basın açıklamasında, şirketin Orta Doğu’nun ilk fiziksel destekli Bitcoin ETP’sini ABTC koduyla Nasdaq Dubai’de listelediğini duyurdu. Şirket ABTC’nin Avrupa’daki muadili ile aynı şekilde işlem gördüğünü belirtti.

Dubai listelemesinin ardından yedi ülkede piyasaya sürülmüş 46 ürüne sahip olan 21Shares, geçtiğimiz ay bir finansman turunda 25 milyon dolar toplayarak bunun kendisini İsviçre’nin en büyük kripto unicorn’u yaptığını öne sürdü.

21Shares Ortadoğu sorumlusu Şerif El- Haddad, şirketin hamlelerinin oldukça başarılı olduğunu, kripto paraların gelecekte yatırımcılar ve varlık yöneticileri için geleceğin varlığı haline geldiğini ifade etti.

BAE’nin diğer Arap ülkelerinden daha fazla kripto para yatırımı yaptığını belirten 21Shares ana şirketi 21.co‘nun CEO’su Rashwan, ABTC hakkında ise fonun 1:1 oranla Bitcoin teminatı tuttuğunu ayrıca teminatın da çevrim dışı bir cüzdanda muhafaza edildiğini açıkladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!