verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Borsalarda Tutulan Bitcoin (BTC) Miktarı 2018 Seviyelerine Geriledi: Yükseliş Hazırlığı Mı, Manipülasyon Mu?

Verilere göre kripto para borsalarında tutulan Bitcoin (BTC) miktarında azalma eğilimi devam ediyor.  Borsalardaki Bitcoin miktarı 2018 yılında görülen seviyelere kadar geriledi.

On-chain analiz platformu Santiment Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, içinde bulunduğumuz ekim ayı itibariyle borsalardan Bitcoin çıkışlarının ciddi oranda artığına değindi. Verilere göre dolaşımdaki toplam arzın sadece %8,7‘sinin borsalarda tutulduğuna dikkat çeken Santiment, bu seviyenin 2018 yılında görülen seviye ile eşdeğer olduğunu belirtti.

Bunun yanı sıra borsalardaki Ethereum miktarında da The Merge güncellemesi ile birlikte artış yaşandı. Bunun sebebinin birçok borsanın Hisse Kanıtı (PoS) sistemi için güzel getiriler sağlaması olarak yorumlanıyor. Borsalarda tutulan Ethereum miktarı, dolaşımdaki arzın %14,5‘ini oluşturuyor.

Yorumculara göre önde gelen iki kripto paranın borsa arzındaki manipülatif hareketler, kripto para piyasası üzerinde artan balina aktivitesi ile bağlantılı. Santiment tarafından daha önce belirtildiği gibi 100 ila 10.000 BTC arasında varlık bulunduran balina cüzdanları, ekim ayının ilk haftasındaki kümülatif olarak 46.173 BTC daha ekledi.

Ethereum tarafındaki manipülatif hareketliliğin de benzer şekilde borsalara giriş ve çıkış yapan yüklü sayıdaki Ethereum’la bağlantılı olabileceği düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!