Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

3 Milyar Dolarlık Kripto Para Saldırısının Sorumlusu Haftalar Sonra Harekete Geçti!

Kuzey Kore merkezli hacker topluluğu Lazarus Group haftalar sonra harekete geçerek binlerce Bitcoin (BTC) transferi gerçekleştirdi.

On-chain veri platformu Arkham Intelligence’a göre Lazarus Group, aylar süren sessizliğin ardından tekrardan harekete geçti. Verilere göre bir kripto para mikserinden 1,2 milyon dolar değerinde 27,371 BTC çeken hacker grubu, ardından bu varlıkların 150.582 dolar değerinde 3.343 BTC’lik kısmını daha önce kullandıkları fakat bir süredir aktif olmayan bir adrese gönderdi.

Arkham, işlemlerin ardından Lazarus Group söz konusu cüzdanlarında 79 milyon dolar değerine kripto para olduğunu ortaya koydu. Lazarus’un söz konusu işlemleri neden yaptığı bilinmese de bu varlıkları farklı hesaplara ulaştırıp nakde çevirmek veya aklamaya çalışmak niyetinde oldukları düşünülüyor.

Henüz 2024 yılında bir hack vakasını üstlenmeyen Lazarus Group, 2023 yılında kripto para sektöründe gerçekleştirilen bütün hack saldırılarının üçte birinden sorumlu tutulmuş ve yaklaşık 700 milyon dolar değerinde varlığı çalmayı başarmıştı. Lazarus Group’un son 3 yıl içerisinde 3 milyar dolar değerinde kripto para soygununun arkasında yer aldığı düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!