Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

300 Bin Takipçili Analistten Ethereum Yorumu: Yükselişe Hazırlanıyor

300 binden fazla takipçili kripto para analistine göre Ethereum (ETH), yeni bir yükselişe hazırlanıyor.

Kripto analisti Jason Pizzino’ya göre ortalama gerçek aralık (ATR) göstergesi, Ethereum’un yukarı yönde bir kırılım yapabileceği anlamına geliyor.

Ethereum için yükseliş vakti geliyor

Popüler bir teknik analiz göstergesi olan ortalama gerçek aralık, piyasanın belli bir zaman aralığındaki oynaklığını yansıtır. ATR, bir kripto paranın trendini göstermemekle birlikte onun belli bir süreç içerisindeki oynaklığını gösterir.

Analist, “Ethereum gayet iyi görünüyor, alçalan tepeler ve yükselen dipler oluşturuyor. Piyasanın yeniden yükselişe geçeceğini gösteren bir sinyal olarak ortalama gerçek aralığı görüyoruz” dedi.

Analist, Ethereum’un üçgen formasyonu içerisinde ilerlemeye devam edeceği süreç boyunca ATR’nin düşmesini bekliyor. Yatırımcılara Ethereum fiyatında yaşanabilecek ani bir yükselişi kaçırmamaları için ATR’yi takip etmelerini öneriyor.

Pizzino, “İşler burada çılgınlaşıyor. Eğer piyasaya girmemişseniz portföyünüz mahvolabiliyor çünkü siz piyasaya girmeye çalışırken piyasa siz olmadan harekete geçiyor. ETH’de şu an için her şey yolunda gözüküyor ve diğer güçlü altcoinlerle hareket ediyor” dedi.

Lider altcoin Ethereum, Bitcoin’le birlikte düşüşe geçti. CoinGecko verilerine göre ETH, %5 değer kaybetti ve 3 bin 300 doların biraz üstünden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!