Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Şirketten 150 Milyon Dolarlık Bitcoin Yatırımı: Yapay Zeka Detayı Dikkat Çekti!

Dev yatırım şirketi Coatue Management, Bitcoin madencisi Hut8’e milyonlarca dolarlık yatırım yapacak.

Teknoloji odaklı yatırım yöneticisi Coatue Management, Bitcoin madencisi Hut8’e 150 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurdu. Coatue cephesi, şirketin yüksek performanslı bilgi işlem kapasitesini kullanarak üretken yapay zeka uygulamalarını destekleyebilme yeteneğini övdü.

Yapılan açıklamaya göre tahvil her yıl %8 getiri sağlayacak ve beş yıllık bir başlangıç süresine sahip olacak. Hut 8, bu tahvili üç bir yıllık yatırım dönemi boyunca uzatma seçeneği barındıracak. Yatırım, Coatue Management’ın kıdemli teminatsız bir yükümlülüğü bulunacak.

Yapay zekayı geliştiren yenilikçileri desteklemeye kararlıyız ve bilgi işlem kapasitesinin ekosistem genelinde önemli bir büyümenin kilidini açmak için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’in yapay zeka şirketi CoreWeave ile yaptığı anlaşmanın madencilik hisseleri özelinde olumlu bir etki yaratmıştı.

Kısa süre önce JPMorgan tarafından yayınlanan bir araştırma raporunda, Haziran başında yapılan anlaşmadan bu yana 14 madencinin toplam piyasa değeri %22 yani 4 milyar dolar artış gösterdiği belirtilmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!