Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

320 Milyon Dolar Çaldıran Kripto Para Borsası Telafi İçin Bitcoin Satın Alacak!

Hack saldırısına uğrayan kripto para borsası, Bitcoin satın almak için 320 milyon dolar toplayacak.

Japonya’da hack saldırısına uğrayan kripto para borsası DMM Bitcoin, kullanıcıların zararlarını gidermek için Bitcoin satın alacak.

DMM Bitcoin saldırısı, bir kripto para borsasına yapılmış dolar cinsinden en büyük saldırılardan biriydi. Japonya’daki en büyük saldırı, 2018’de Coincheck borsasından 550 milyon dolar değerinde XEM çalındığında kaydedildi.

Binlerce Bitcoin alacak

Bugün yapılan açıklamaya göre şirket, Bitcoin satın alırken yaşanabilecek piyasa kaynaklı etkileri minimuma indirecek.

DMM.com’a bağlı olan DMM Bitcoin, 31 Mayıs’ta uğradığı saldırı sırasında 4.502 Bitcoin kaybetti. Bitcoin, CoinGecko verilerine göre son yedi gün içerisinde %4,5 değer kazandı ve 71.000 dolara yükseldi.

Yaşanan olaylar yüzünden kullanıcılarından “derinden” özür dileyen şirket, saldırıyla ilgili soruşturmalarını sürdürüyor.

Japonya’daki Finansal Hizmetler Kurumu, saldırının nasıl gerçekleştiği ve kullanıcıların zararlarının nasıl giderileceği ile ilgili DMM Bitcoin’den bir rapor talep etti.

Yüz milyonlarca dolar topluyor

DMM Bitcoin, müşterilerin zararını giderebilmek için geçen günlerde 32 milyon dolar borç aldı. 7 Haziran’da 308 milyon dolar değerinde sermaye artırımı, 10 Ocak’ta ise 12,8 milyon dolar değerinde borç finansmanı kullanılması planlanıyor.

Borsa, finansal desteği bağlı olduğu DMM.com şirketinden temin edecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!