Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’de Yeni ATH’ı Short Pozisyonlar Getirebilir: İşte Aşılması Gereken Fiyat!

Deneyimli analist Willy Woo, Bitcoin’i (BTC) yeni zirveye taşıyacak faktörü açıkladı.

Willy Woo 5 Haziran günü X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Bitcoin özelindeki likidasyon bölgelerine odaklandı. Bitcoin fiyatının 72 bin dolara ulaşması durumunda ciddi bir short (kısa) pozisyon patlamasının başlayacağını belirten analist, ardından 75 bin doların geleceğini öne sürdü.

Bu bölgede toplamda 1,5 milyar dolarlık likidasyon bulunduğuna işaret ederek piyasanın kan kokusunu aldığını ve böyle bir yükselişin kaçınılmaz olduğunu kaydetti:

72 bin dolara dokunmak, bir short patlatma olayını başlatacak fitildir. Tasfiye edilmeye hazır 1,5 milyar dolarlık kısa pozisyon, 75 bin doları ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesini getirecek.

CoinGlass verilerine göre sadece 72.000 doların üzerindeki potansiyel bir hareket, tüm borsalarda 800 milyon dolar değerindeki kümülatif kaldıraçlı kısa pozisyonları tasfiye edecek. 72.500 doların üzerine doğru yapılacak bir yükseliş ise 1,2 milyar dolar değerindeki vadeli short pozisyonların tasfiyesini tetikleyecektir.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 70.800 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!