Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analiste Göre Bitcoin’de Fırtına Öncesi Sessizlik Hakim: Büyük Hamle Yakında!

Bitcoin (BTC) dar bir alana sıkışıp kalırken, analistten büyük hamle öncesi sessizlik açıklaması geldi.

Real Vision’ın baş kripto analisti Jamie Coutts aylardır yaklaşık olarak %10’luk bir alana sıkışıp kalan Bitcoin hakkında konuştu. Bir fırtına öncesi sessizlik döneminde olduğumuzu belirten analist, büyük patlamanın yakında gelebileceğini söyledi.

ABD merkezli bankaların 517 milyar dolarlık zararın üzerinde oturduklarını belirten analist dolar endeksinin (DXY) de düşüş trendine geçtiğini ve geleneksel finansın zor günler yaşayabileceğini kaydetti.

FDIC, 63 ABD bankasının iflasın eşiğinde olduğunu bildirdi; bunun nedeni bankaların gerçekleşmemiş zararlarının 517 milyar dolar olmasıydı. Bu arada, Mart ayından bu yana yaşanan güzel sarmal fiyat hareketlerinin ardından sıkıcı Bitcoin Trend modelim tetikleniyor. DXY düştü, getiriler ve Corp Spreadler düştü. Kokusunu alabiliyor musun oğlum? Havadaki merkez bankası likiditesinin kokusu…

Cuma günü ABD verisi var

ABD 7 Haziran Cuma günü tarım dışı istihdam verisini açıklayacak. Bu verinin beklentiler doğrultusunda ya da daha iyi gelmesi durumunda enflasyonist ortalım yumuşadığına dair görüş güçlenebilir ve ardından Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında önemli yükselişler yaşanabilir.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 70.800 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!