Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

USDT’nin Geliştiricisi Tether, Devlet Destekli Kripto Para Girişimine Yatırım Yaptı

En büyük kripto para şirketlerinden Tether, Asyalı kripto para girişimine yatırım yaptı.

Bugün yapılan açıklamaya göre Tether, Tayvan’da devlet destekli bir kripto para girişimi olan XREX Group’a 18,75 milyon dolar değerinde stratejik yatırım yaptı.

XREX’in yatırımcıları arasında Tayvan hükümetine bağlı Ulusal Kalkınma Fonu’nun yanı sıra CDIB Capital Group, SBI Holdings, E.Sun Financial Holding, ThreeD Capital, AppWorks, BlackMarble ve New Economy Ventures bulunuyor.

Gelişmekte olan piyasalara odaklanacak

XREX Group, Tether‘den aldığı fonlamayı gelişmekte olan ülkelerde USDT cinsinden B2B şeklinde yapılan sınır ötesi işlemleri kolaylaştırmak için kullanacak.

XREX, ayrıca Tether Gold rezervleine dayalı, USD’ye sabitlenmiş XAU1 adlı bir stablecoin ihraç edecek. Bunun müşterilerin enflasyondan korunmaları için bir alternatif olacağı belirtildi.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, “Tether’in XREX Group’a yaptığı stratejik yatırım, gelişmekte olan piyasalardaki finansal katılımı artırmaya olan sarsılmaz bağlılığımızı temsil etmektedir” dedi.

XREX, Tayvan’daki Finansal Denetim Komisyonu’na bağlı şekilde, kayıtlı bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak hizmet veriyor. Şirketin Singapur’daki kolu, yakın zamanda merkez bankasından lisans aldı.

Tether CEO’su Ardoino, Avrupa’da yaklaşmakta olan stablecoin regülasyonları ile ilgili endişelerini dile getirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!