verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

50.000’den Fazla Şirkete Ödeme Yöntemi Sağlayan Nuvei, Visa ile Kripto Dostu Banka Kartları Oluşturuyor

Kanada’nın en büyük ödeme yöntemi sağlayıcı şirketi Nuvei, Visa ile birlikte kripto dostu banka kartlarını piyasaya süreceklerini duyurdu.

Süreç Nuvei’nin, kripto para endüstrisine ödeme çözümü sağlayan yan kuruluşu Simplex üzerinden gerçekleşecek. Gerçekleştirdiği bu hamle ile Nuvei, ortaklarının müşterilerine kripto varlıklarını satabilme ve elde ettikleri kazancı Visa’nın geçtiği her yerde kullanabilme imkanı tanıyacak.

Nuvei, Avrupa Birliğin’de elektronik para kurumu (EMI) lisansına sahip olduğu için Simplex’i, 2020 Mayıs ayında 250 milyon dolar karşılığında satın aldı. Visa ana ağının bir üyesi olan Simplex, Visa kartları oluşturabilir ve kullanıcılarının kripto para birimlerine erişmesini sağlayabilir.

Simplex ayrıca, eylül ayında kurumsal düzeyde kripto fintek platformu COTI ile ortaklık gerçekleştirdi. COTI, Visa ile birlikte piyasaya kripto dostu banka hesapları ve banka kartları sunmuştu.

Nuvei tarafından yapılan açıklamada:

Nuvei ile ortalık kuran COTI’nin blockchain finans ağındaki satıcılar, kripto para birimlerini bir ödeme seçeneği olarak kullanmanın ortaya çıkardığı benimsenmeden faydalanmaya hazırlar.

ifadelerine yer verildi.

Nuvei, geçtiğimiz aylarda ağında bulunan satıcılar için 40’a yakın kripto para birimine ödeme desteği sağladığını duyurmuştu.