Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

50 Cent: Sahte Kripto Parayla 30 Dakikada 300 Milyon Dolar Kazandılar

Ünlü rapçi 50 Cent, web sitesi ve sosyal medya hesaplarının hacklenmesi sonucu bir hacker’ın 30 dakika içinde 300 milyon dolar kazandığını iddia etti.

21 Haziran Cuma günü Instagram üzerinden bir açıklama yapan 50 Cent, kendi sitesi ve X (eski adıyla Twitter) hesaplarının hacklendiğini belirtti ve bu olayın kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığını vurguladı.

50 Cent, Instagram paylaşımında, “Twitter ve Thisis50.com hacklendi, bu kripto para ile hiçbir bağlantım yok” dedi ve “Twitter hızla hesabımı geri kilitledi. Bunu yapan kişi 30 dakika içinde 300 milyon dolar kazandı” açıklamasını yaptı.

Açıklamada, $GUNIT adlı kripto paranın tanıtımı yapıldığı görülen ekran görüntüleri de yer aldı. Bu kripto para, başlangıçta 1 milyon doların altında bir piyasa değerine sahipken, hızla değer kazandı.

50 Cent ve kripto para ilişkisi

50 Cent, daha önce de kripto para dünyasında adı geçen isimlerden biriydi. 2018 yılında TMZ, ünlü rapçinin Bitcoin trendine erken katılarak milyonlar kazandığını iddia eden bir haber yayınlamıştı. Haberde, 50 Cent’in 2014 yılında çıkardığı Animal Ambition albümü için Bitcoin ile ödeme seçeneği sunduğu ve bu yolla yaklaşık 700 Bitcoin kazandığı belirtilmişti. O dönem Bitcoin’in değeri yaklaşık 662 dolar civarındaydı ve bu da rapçinin 7 milyon ila 8.5 milyon dolar arasında bir gelir elde ettiği anlamına geliyordu.

Ancak, bu haberin ardından 50 Cent, mahkeme belgelerinde Bitcoin’den hiç para kazanmadığını itiraf etti. The Blast tarafından elde edilen belgelere göre, 50 Cent, iflas mahkemesinde bu iddiaları reddetti ve Bitcoin kabul ettiğini ancak bu yolla herhangi bir gelir elde etmediğini belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!