Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD, Bitcoin Madencilerinin Elektrik Tüketimini Araştıracak

ABD Enerji Bilgi İdaresi, ülkedeki kripto para madencilik şirketlerinin elektrik tüketimini daha yakından takip edecek.

Enerji Bilgi İdaresi, Bütçe ve Yönetim Ofisi’nin acil talebi doğrultusunda önümüzdeki hafta seçili bir grup Bitcoin madencisinin katılımıyla araştırma gerçekleştirecek.

Bitcoin madencilik şirketlerinin araştırma kapsamında elektrik kullanım detayları ile ilgili soruları yanıtlaması gerekecek.

ABD’deki bazı aktivist ve siyasetçiler, geçtiğimiz yıllarda Bitcoin madencilerinin elektrik tüketimini ve karbon salınımına olan etkilerini eleştirdi.

Enerji Bilgi İdaresi, araştırmasında kripto para madenciliği için gerekli elektrik ihtiyacının nasıl değişim gösterdiğini, ABD’deki madencilik sektörünün hangi bölgelerde yoğunlaştığını ve madencilik faaliyetleri için kullanılan enerji kaynaklarını irdeleyecek.

Enerji Bilgi İdaresi’nden Glenn McGrath, “Bunun, onun ölçeğini belirlemek için yapacağımız çalışmalara değecek, kayda değer bir talep kaynağı olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Kurum olarak kripto para madenciliğinin ne kadar elektrik harcadığının belirlenmesi adına çeşitli sektörlerden talep aldıklarını söyleyen McGrath, araştırmanın sonuçlarını birkaç ay içerisinde paylaşmayı umduklarını söyledi.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Rocky Mountain Institute, geçen yılki araştırmasında Bitcoin’in global çapta 127 TWh elektrik tükettiği sonucuna vardı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!