Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Kripto Para Piyasa Yapıcı Altcoin Ticareti İçin Önemli Bir İsimle Anlaştı!

Küresel kripto para piyasa yapıcı GSR, eski JPMorgan Chase yöneticisi Andreas Koukorinis’i yönetici kadrosuna dahil etti.

GSR 31 Ocak Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, 5 yıl boyunca JPMorgan Chase’de yönetici olarak çalışan Andreas Koukorinis’i ticaret başkanı olarak işe aldığını duyurdu.

Yeni pozisyonu hakkında Bloomberg’e  açıklamada bulunan Koukorinis, GSR’yi spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) için yetkili bir katılımcı ve piyasa yapıcı haline getirmeyi hedeflediğini belirtti:

Önümüzdeki birkaç yıl dijital varlıklar için piyasa altyapısını tanımlamada temel olacak ve GSR’nin bunun sunduğu ticaret fırsatlarından yararlanmak için benzersiz bir konuma sahip olduğunu görüyorum. Bence perakendeye dönük bir iş kurma, ETF’lere hizmet vererek perakende akışlarının ticaretini yapma şansımız olacak.

Konu hakkında açıklamada bulunan bir diğer isim ise GSR’nin kurucu ortağı ve başkanı Rich Rosenblum oldu. Rosenblum, geleneksel finans sektöründen önemli isimleri kripto para piyasasına dahil ederek emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti:

İşimiz büyük ölçüde, kripto para sektörüne altcoinlere erişebilmeleri konusunda hizmet vermeye odaklı. Yeteneklerimizi ve tekliflerimizi TradFi’deki gruplara genişletmek istiyoruz. Onların Bitcoin ve yakında Ethereum’a  yatırım yapma olasılıkları daha yüksek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!