Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Enerji Bakanlığı Bitcoin Madenciliği İçin İkini Kez Şansını Deneyecek!

ABD, Bitcoin (BTC) madenciliği için ikinci kez harekete geçti.

ABD Enerji Bakanlığı’nın (DOE) kripto madencilik şirketlerinin enerji kullanımı hakkında bilgi toplamak için yaptığı ilk girişim bir dava nedeniyle başarısız olmuştu. Şimdi ise bakanlık, kripto para endüstrisi katılımcılarının görüşlerini tekrardan değerlendirmek için kolları sıvadı.

Enerji İdaresi (EIA), DOE bünyesinde enerji istatistikleri ve analizlerinden sorumlu federal bir ajans, çarşamba günü bir web semineri düzenledi. Bu seminerde kamuoyunun, kripto madencileri ve sektör katılımcılarının yorumlarını dinledi. Bu görüşler, Federal Kayıt Dergisi’nde yayımlanacak bir düzenleme teklifinden önce toplanacak.

Ocak ayında ajans, yaklaşık 500 ticari Bitcoin madencisinden enerji kullanımları hakkında detaylı bilgi talep eden zorunlu bir anket önerisinde bulunmuştu. Anket, federal ajansları denetleyen ve federal bütçeyi yöneten Yönetim ve Bütçe Ofisi (OMB) tarafından acil veri toplama talebi olarak onaylanmıştı, bu nedenle normal bildirim ve yorum süreci izlenmemişti.

Ancak bu öneri, kripto madencileri arasında tepki topladı ve Teksas Blockchain Konseyi (TBC) ile madencilik şirketi Riot Platforms, DOE, EIA, OMB ve çeşitli yetkililere karşı dava açtı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!