Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Hazinesinin Bitcoin ve Kripto Para Mücadelesi İçin Daha Fazla Kaynak İstendi!

ABD’de iki partiden oluşan bir grup senatör, Hazine Bakanlığı’nın kripto ile mücadelesi için daha fazla kaynak sağlanmasına yönelik yasa tasarısı sundu.

Mark Warner, Mike Rounds, Jack Reed, Mitt Romney ve birçok senatör, ABD Hazine Bakanlığı’nın kripto ile mücadelesinde daha fazla kaynak bulabilmesine odaklanan bir yasa tasarısı dundu.

Sunulan tasarı, Hazine Bakanlığı’nın yetkilerini Hizbullah gibi oluşumların finansman bulmasını önlemesine yönelik 2015’te yürürlüğe giren yasayı genişletecek.

Söz konusu tasarı yürürlüğe girmesi durumunda Hazine Bakanlığı’nın, Hamas ve diğer grupların işlem yapmasını kolaylaştıran finans kurumlarına yaptırım uygulamasına ve kripto para şirketlerinin tespit etmesine olanak sağlayacak.

Son dönemde kripto paralar ile terörün finansmanı arasındaki bağlantıya oldukça odaklanan ABD’nin yeni tasarısının Binance ile yapılan anlaşmanın sonrasında gelmesi dikkat çekti.

Hazine Bakanlığı daha önce finans şirketlerini Hamas gibi örgütler ile kurulabilecek bağlantılara karşı uyarıda bulunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!