Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OpenAI CEO’su Destekli Kripto Projesi 100 Milyon Dolarlık Bitcoin Fonu Başlatıyor!

OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından desteklenen finansal hizmetler şirketi Meanwhile Group, 100 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) fonu başlatıyor.

Meanwhile Group 100 milyon dolarlık Bitcoin fonu için harekete geçti. Kurumsal yatırımcılara bitcoin cinsinden %5 ek getiri sağlamayı amaçlayan fon, 2024’ün ilk çeyreğinin sonuna kadar 100 milyon toplayıp ardından faaliyete geçmeyi hedefliyor

The Block tarafından paylaşılan detaylara göre fon yatırımcılardan dolar alacak ardından bu varlıkları Bitcoin’e çevirecek ve Bitcoin üzerinden borç almak isteyen kullanıcılara sunacak. Bu sayede elde edilen %5’lik getiri, fon yatırımcılarına Bitcoin olarak ödenecek.

Meanwhile Group’un kurucu ortağı ve CEO’su Zac Townsend basın açıklamasında, Bitcoin’in gelecekte daha değerli olacağını ve bunun gibi fonların giderek öne çıkacağını vurguladı:

Gelişen bir Bitcoin ekonomisi kaçınılmazdır, ancak bu geleceği gerçekleştirmek ve potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için sağlam sermaye piyasaları şarttır. Bu özel kredi fonu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin varlıklarının tam değerini, sahipliklerinden ödün vermeden ortaya çıkarmaları ve optimize edilmiş getiriler için benzersiz bir fırsat yakalamaları için benzersiz bir potansiyel sunuyor. Bizim görüşümüze göre Bitcoin gelecekte çok daha değerli olacak. Yatırımcılara, varlığa olan maruziyetlerini artırmak için türünün ilk örneği bir yatırım ürünü sunuyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!