verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Kripto Para Yatırım Şirketi Genesis’i Araştırıyor

Birçok ABD’li regülatör kurum iflasın eşiğinde olduğu iddia edilen Genesis’in menkul kıymet yasalarını ihlal edip etmediğini araştırıyor.

Haber ajansı Barron’s tarafından aktarılan bilgiye göre Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu da dahil olmak üzere çeşitli ABD regülatörleri Genesis’in menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğini araştırıyor. Söz konusu kapsamlı araştırmanın bir parçası olarak kripto firmalarının birbirine bağlılığı, Genesis’in perakende yatırımcılarla bağlantısı ve diğer sektör katılımcılarının menkul kıymetler yasalarını ihlal edip etmediğine dair detayları soruşturuluyor.

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu direktörü Joseph Borg, soruşturmanın Genesis ve diğer kripto şirketlerinin uygun yasal izni almadan yatırımcıları kripto ile ilgili menkul kıymetler üzerinde etkileyip etkilemediğine odaklandığını belirtti.

Bu haftanın başlarında kripto para yatırım şirketi Genesis, olası bir iflas dahil olmak üzere tüm olası seçenekleri araştırması için yatırım bankası Moelis & Company ile anlaşmıştı. İflas söylentilerini hızlı bir şekilde yalanlayan Genesis yönetim kurulu, yakın zamanda böyle bir durumun yaşanmayacağını ve şirketi eski günlerine geri getirmek için çalıştıklarını açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!