ABD Federal Seçim Komisyonu (FEC), yeni yayınladığı bir bildiride, insanların tercih ettikleri adayları desteklemek için kripto para madenciliği yapmasının önünü açtı. 13 Kasım tarihli bildiriye...

ABD Seçim Komisyonu, Seçim Kampanyaları İçin Kripto Para Madenciliğine Onay Verdi

ABD Vergi Para Dolar

ABD Federal Seçim Komisyonu (FEC), yeni yayınladığı bir bildiride, insanların tercih ettikleri adayları desteklemek için kripto para madenciliği yapmasının önünü açtı.

13 Kasım tarihli bildiriye göre, FEC avukatları geçtiğimiz Eylül ayında OsiaNetwork LLC tarafından yapılan bir başvuruya yanıt verdi. OsiaNetwork o tarihlerde vatandaşların kendi bilgisayarlarını ve madencilik donanımlarını kullanarak, seçimdeki adaylarına maddi destek için kripto para madenciliği yapıp yapamayacağını sormuştu.

OsiaNetwork’un ifadesine göre, bu şekilde yapılan destek ciddi anlamda fon içerebilir ve düşünüldüğünden çok daha destekleyici olabilir.

FEC’in verdiği yanıt mektubuna göre, yapılan teklif hem seçim kampanyası kurallarına hem de kendi kurallarına göre ”müsaade edilebilir” bir statüye sahip. Yani diğer bir deyişle, OsiaNetwork kurduğu madencilik tesislerinden elde ettiği geliri, istediği kişiye ve politik kampanyaya bağışlayabilir. Bu yeni bildiri ve emsal karar sayesinde bireysel madenciler de istedikleri kampanya adayına madencilik gücünü devredebilir veya direkt olarak elde ettiği geliri bağışlayabilir.

ABD özellikle çok sıkı kripto para ve blockchain yasalarına sahip olması ile öne çıkmakta ve bir yerin yasası, genellikle diğer yer ile uyuşmuyor. Bazı eyaletlerde politik kampanyalara kripto para bağışı yapılmasının önü kapatılırken, bazı eyaletlerde ise açık açık kripto para yanlısı olduğu bilinen kişiler seçiliyor ve kripto para birimleri yeni gelişmelerle büyümeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde de Colorado eyaletinin yeni valisi, oldukça açık bir şekilde kripto para yanlısı olduğu için gündeme gelmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta Aboneliği

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.

Güncel Kripto Koin Haberleri ve Analizleri

Yayın hayatına 2017 yılında başlayan Koin Bülteni, Bitcoin, Ethereum ve diğer alternatif kripto paralar ayrıca blockchain teknolojileri alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri inceleyerek analiz eden, bilgi veren yenilikçi bir paylaşım platformudur.

Koin Bülteni Feedly

DMCA.com Protection Status

KoinBülteni 2017 © Tüm hakları saklıdır.

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.