Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Seçimleri Bitcoin’e 20 Trilyon Dolar Akmasının Önünü Açabilir!

Kripto para piyasası 20 trilyon dolarlık nakit girişine ev sahipliği yapabilir.

Bitwise Yatırım Başkanı Matt Hougan, ABD’deki düzenleyici belirsizliklerin finansal danışmanlık sektörünün kriptoya daha fazla yatırım yapmasını önünü kapadığını ifade etti.

Hougan, bu belirsizliklerin giderilmesi durumunda kripto varlıklarının 20 trilyon dolarlık finansal danışmanlık sektöründen gelecek ani nakit akışıyla yüz yüze gelebileceğini kaydetti.

Son beş yılda düzenleyici belirsizliklerin finansal danışmanların kriptoya olan ilgisini azalttığını vurgularken kasım ayında gerçekleşecek başkanlık seçimlerinin kritik rol oynayacağını savundu.

ABD’nin nihayet düzenleyici netliğe doğru ilerlediğini ve bu durumun ülkenin 20 trilyon dolarlık finansal danışmanlık endüstrisinin kriptoya yönelmesine kapı açabileceğini söylerken açıklamasının detaylarında şu ifadelere yer verdi:

O halde, en büyük engel kaldırıldığında bu 20 trilyon doların ne kadarının kriptoya gireceğini bir düşünün.
BlackRock’un kripto alanına girişinin piyasayı olumlu etkilediğini düşünüyorsanız, tüm Wall Street’in kriptoyu pazarın normal bir parçası olarak kabul ettiğini hayal edin.

Kripto paralar rüzgara karşı yelken açıyor

Ancak Hougan, Başkan Joe Biden’ın SAB 121’in yürürlükten kaldırılmasını veto etmesinin kripto için hala alınacak uzun bir yol olduğunu gösterdiğini belirtti. “Bu bile küçük bir aksaklık. On yıldır kriptoda rüzgara karşı yelken açıyoruz” dedi.

Hougan, kripto piyasasında henüz “kripto balonu dışındaki” insanlar tarafından keşfedilmemiş çok fazla “alpha” (yüksek getiri) bulunduğunu düşündüğünü söyledi. Konferanslarda kripto ile ilgili politik gelişmelerden bahsettiğinde insanların gözlerinin “parlamaya” devam ettiğini belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!