Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fidelity’den Bitcoin Uyarısı: Herkeste Mutlaka Olmalı!

Yönetimi altında 11,5 trilyon dolar değerinde varlık bulunan Fidelity’nin dijital varlık stratejileri başkanı Matt Horne, herkesin en azından bir miktar Bitcoin yatırımına sahip olması gerektiğini söyledi.

Matt Horne 4 Haziran tarihli CNBC, Bitcoin’e yer verdi. Her yatırımcının az miktar bile olsa mutlaka Bitcoin alması gerektiğini vurgulayan deneyimli isim, bu yatırımı yapmadan önce kripto paraların anlaşılması gerektiğini de hatırlattı:

Bu yüzden buna neden sahip olmak isteyebileceğinizi anlamanız, bu teknolojinin potansiyelini anlamanız ve ardından buna göre pozisyon almanız gerekiyor.

Bitcoin sizi batırmaz ama kurtarabilir

Stratejist açıklamasının devamında, genellikle %1-5 arasındaki küçük bir tahsisin Bitcoin sıfıra düşse bile büyük bir zarara yol açmayacağı ve portföylerini yok etmeyeceğini söyledi.

Buna karşılık Bitcoin’in enflasyona karşı önemli bir koruma sağlayabileceğini ve en azından uzun vadeli olarak ciddi fırsatlar doğurabileceğini kaydetti.

Spot Bitcoin ETF’i sunan Fidelity, bu alanda en büyük yatırımı toplamayı başaran şirketler arasında yer almıştı.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %3 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 70.800 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!