Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Tedirginlik Yaratıyor: Bitcoin Madencilerini 6 Ay Boyunca Araştıracak!

ABD Enerji Bakanlığı ile Bitcoin madencileri arasındaki elektrik krizi giderek daha büyük bir hal alıyor.

Enerji Bilgi İdaresi’nin Bütçe ve Yönetim Ofisi’nin acil talebi doğrultusunda önümüzdeki hafta seçili bir grup Bitcoin madencisinin katılımıyla araştırma gerçekleştireceği belirtilmişti.

ABD Enerji Bakanlığı (DOE) bunun üzerine ülkenin kripto paralar üzerindeki enerji tüketimi hakkında bir bilgi çalışması başlattı. Söz konusu bilgi çalışması bir anket olarak gerçekleşecek ve Temmuz 2024 tarihine kadar veri toplayacak.

Enerji Bilgi İdaresi (EIA), Şubat ayı içerisinde tesisler ile ilgili kamuoyu yorum ve geri bildirimleri talep eden bir bildiri yayınlayacak.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi (CBECI), ABD’deki Bitcoin madenciliğinin küresel payının Ocak 2020’de %3,4’ten Ocak 2022’de %37,8’e yükseldiğini tahmin ediyor. Madenciliğin en çok yapıldığı yerler arasında ise Teksas, Georgia ve New York yer alıyor.

EIA’in kripto para madencileri üzerindeki baskısı ve potansiyel engelleri piyasada bir tedirginlik yarattı. Söz konusu araştırmanın sonucunda ortaya çıkabilecek regülasyonlar kripto para piyasasını bir miktar şüpheye sokmuş durumda bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!