Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’de Kripto Para Yatırımcılarını Korumak İçin Yeni Kurallar Belirlendi

New York Mali Hizmetler Departmanı, borsaların kripto paraları nasıl listeleyeceği ve borsadan çıkaracağı ile ilgili yeni kurallar belirledi.

New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), yatırımcıları korumak adına borsalardaki listeleme işlemleriyle ilgili kuralları katılaştırdı.

Alınan yeni karara göre kripto para şirketlerinin bir kripto parayı listelemek veya borsadan çıkarmak için ne gibi politikalar izlediklerini NYDFS ile paylaşmaları gerekecek.

Bu politikalar, risk değerlendirme standartlarına göre değerlendirilecek ve bir kripto parayı borsadan çıkaran şirketlerin bunu “tüketicileri koruyan ve piyasadaki karmaşayı minimuma indiren, düzgün bir şekilde” yapmaları gerekecek.

Yeni kurallara göre şirketlerin borsadan çıkarılacak kripto paralar hakkında tüketicileri önceden bilgilendirmeleri ve bunların neden borsadan çıkarıldığıyla ilgili şeffaf olmaları gerekecek.

Şirketler, bu süreçlerle ilgili politikalarını onlara “spesifik iş modellerine, faaliyetlere, tüketicilere ve karşı taraflara, faaliyetlerin coğrafi dağılımına ve hizmet sağlayıcılarına” göre belirleyecekler.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!