Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’deki Ethereum Dosyaları Güncellendi: 100 Milyon Dolar Potansiyel Yatırım!

Varlık yatırım firması Bitwise, spot Ethereum ETF’si kurmak için SEC’ye sunduğu dosyaları güncelledi.

Bitwise tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan dosyalarda bazı yeni detaylar yer aldı.

2,5 milyon dolarlık yatırım

Bitwise, “Sponsor’a bağlı olan Bitwise Investment Manager, LLC’nin başlangıç sepeti olarak lot başına 25 dolardan olacak şekilde 2.500.000 dolar karşılığında 100.000 lot alması beklenmektedir” dedi.

Bitwise ve diğer ihraççılar, SEC’nin spot Ethereum ETF’leri için gerekli son onayı da vermesini bekliyor. İddialara göre ihraççılar, SEC’nin taleplerine bu haftanın sonuna kadar yanıt vermeyi planlıyor.

Bitwise, ayrıca Pantera Capital Management LP’nin spot Ethereum ETF’sinden 100 milyon dolara varan miktarda lot almayı düşündüğünü belirtti.

ETF’lerin tarihi hala bilinmiyor

Bitwise ile Pantera arasında herhangi bir bağlayıcı anlaşma yapılmadığı için şirket, bu verilen miktardan daha fazla ya da daha az miktarda alım yapabilir. Pantera’nın hiç yatırım yapmaması da ihtimaller arasında.

SEC, ihraççıların 19b-4 dosyalarını geçen ay beklenmedik şekilde onaylandı. Spot Ethereum ETF’lerinin piyasaya girmesi için S-1 dosyalarının da onaylanması gerekiyor.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, şimdiye kadar SEC’ye sunulan dosyalara bakarak ETF’lerin ne zaman kurulacağını öngörmenin mümkün olmadığını söyledi. Seyffart, bunların 4 Temmuz’dan önce onaylanabileceğine inanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!