verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’deki Öğrencilerin Yüzde 44’ü Aldıkları Krediyi Kripto Sektörüne Yatırmayı Planlıyor

1 Şubat 2022’den itibaren ABD’de öğrenci kredilerinin geri ödemesi yeniden başlıyor. 1003 öğrenci ile yapılan bir ankete göre ise öğrencilerin kayda değer bir kısmı aldıkları krediyi geri ödeyebilmek için NFT sektörüne yatırmayı planlıyor.

CollegeFinance‘in 1003 üniversite öğrencisi ile ödemelere nasıl devam edecekleri üzerine bir anket yaptı. Ankette göze çarpan bazı veriler şu şekilde:

  • Ankete katılanların %44‘lük bir kısmı geri ödemelerde onlara yardımcı olacağı düşüncesiyle NFT’lere veya kripto paralara yatırım yapmayı düşünüyor. Bu %44’lük grubun büyük bir çoğunluğunu Z kuşağı oluşturmakta.
  • %10’luk bir kısım geri ödemeler yeniden başladığında sahip oldukları kripto paralar ve NFT’lerden yararlanmayı planlıyor.
  • Ankete katılanların sadece %10’u geri ödemelerin şubat ayında başlayacağını biliyordu.

College Finance Company CEO’su Kevin Walker:

Z kuşağı öğrencilerinin %50’sinden fazlasının geri ödemelere yardımcı olabileceği düşüncesiyle kripto paralara ve NFT’lere yatırım yapması bizi oldukça şaşırttı. Kripto, manşetlere girmeye devam ederken genç neslin yeni ve volatil olan bu sektöre bu kadar korkusuzca yaklaşması oldukça ilgi çekici.

dedi.