verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’deki Stablecoin Yasa Tasarısı Ağustos’a Ertelendi

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Maxine Waters, stablecoin yasa tasarısı hakkındaki müzakerelerin resmi olarak kongre tatilinden sonraya ertelendiğini açıkladı.

Başkan Maxine Waters‘ın 27 Temmuz tarihli açıklamalarına göre, stablecoinler için regülatif mevzuat resmi olarak ağustos ayındaki kongre tatilinden sonraya ertelendi.

Waters, azınlık temsilcisi Patrick McHenry, Bakan Janet Yellen ve kendisinin mevzuat üzerinde anlaşmaya yönelik ciddi ilerlemeler kaydettiklerini ancak henüz sonuç noktasında olmadıklarını bu nedenle müzakereleri kongre tatilinden sonraya ertelediklerini bildirdi. Waters ayrıca bu konuda iki partili tasarıyı tamamlamayı heyecanla beklediğini ifade etti.

Yayınlanan meclis kaydına göre, partilerin, uzlaşma hevesi ve çabalarına rağmen Hazine Bakanı Janet Yellen’in mevzuatın kripto yatırımcıları için yeterince koruma sağlamadığını ve üzerinde çalışılması gerektiğini düşündüğü için kongreden mevzuatın geciktirilmesini ve müzakerelerin tatilden sonraya ertelenmesini istedi.

Hazine Bakanlığı’nın tasarıyı onaylamak için müşterileri varlıklarının şirketi varlıklarından ayrı tutulmasını şart koştuğu belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!