verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’deki Yeni Tasarı Sunuldu: “Blockchain Bir An Önce Düzenlenmeli”

ABD Temsilciler Meclisi’ndeki yetkililer, kripto paraları menkul kıymet sınıfından çıkarmak için hazırlanan Token Vergilendirme Yasası‘nı yeniden sundular.

İlk olarak Temsilciler Meclisi Üyesi Warren Davidson ve Darren Soto tarafından aralık ayında sunulan bu tasarı, kripto paraları 1933 ve 1934 tarihlerinde hazırlanan menkul kıymet yasalarından ayrı tutmak için tasarlandı.

Temsilciler Meclisi’nin geçtiğimiz gün yayınladığı basın duyurusuna göre yetkililer bu tasarıdaki bazı maddeleri değiştirdiler ve taslağı yeniden sundular. Taslağa getirilen değişiklikler arasında Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na belli başlı yetkiler verilmesi gibi şeyler var.

Bu taslağın başlıca amaçlarından biri ABD’deki Blockchain sektörünün bir an önce düzenlenmesini sağlamak. Temsilciler Meclisi’ndeki bazı yetkililer ülkedeki kripto para ve Blockchain şirketlerinin sektördeki yasal belirsizlikler yüzünden zarar yaşadıklarını ve bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini düşünüyorlar.

ABD’deki yetkililer dijital sektörün özellikle Avrupa’da ve Çin’de hızla büyümeye devam ettiğini, ABD’nin eğer bu konuda bir adım atılmazsa bu rakiplerinden geri kalacağını vurguluyorlar. Demokrat Parti üyelerinden Soto, konu hakkında şu yorum yapıyor:

“Bu taslakla birlikte dijital varlıkların potansiyelinden sonuna kadar faydalanarak ABD ekonomisine katkıda bulunabiliriz…ABD’nin Blockchain alanına öncülük etmesinin zamanı geldi.”

Leave a comment