Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD’li Borsalar BlackRock Gibi Devlerin Bitcoin ETF’leri İçin Güncel Dosyalamayı Yaptı!

Nasdaq, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve Cboe BZX tarafından SEC’ye yapılan güncel kayıtlar, Bitcoin (BTC) için yeni bullish çağrılar doğurdu.

Nasdaq ve NYSE spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) kurmaya çalışan şirketlerin güncellemelerine göre yeni kayıt yaptırdı. Nasdaq BlackRock ile Valkyrie’nin spot Bitcoin ETF’ini üstlenirken NYSE ise Grayscale’in güncellenmiş dosyası doğrultusunda yeni kayıt sundu.

Ek olarak ABD merkezli Cboe BZX, VanEck, WisdomTree, Pando Asset AG ve Franklin Templeton’ın yeni spot Bitcoin ETF başvuruları doğrultusunda güncellemesini tamamladı.

Borsa tarafından yapılan kayıtlar önem taşıyor çünkü birçok analist, spot Bitcoin ETF’lerinin önümüzdeki birkaç gün içerisinde onaylanmasını bekliyor.

Spot Bitcoin ETF’si kurmak için başvuruda bulunan ihraççıların hala ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) onay alması gerekiyor.

Bloomberg Intelligence analisti Eric Balchunas ise bu olayın artık tamamlanmış olduğunu düşünüyor. Balchunas’a göre SEC, tüm ihraççıları 11 Ocak’taki lansmana hazırlamaya çalışıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!